Prodej - aukce chalupy, podlahová plocha 294 m², pozemek 1166 m2 - Dobrá, Stožec, okr. Prachatice

Dobrá 3, Stožec | 294m²

ID 00007
Kontakt
rezervováno

Nabízím k prodeji formou aukce chalupu se zachovalým historickým rázem o celkové podlahové ploše 294 m2 ( z toho 96 m2 obytná a 198 m2 hospodářská) s pozemky o výměře 1166 m2.
Zájemce, jež projeví zájem o účast v aukci, obdrží na základě své emailové žádosti konkrétní podklady týkající se veřejné soutěže. Tuto svou emailovou žádost zašle zájemce na email [email protected], tel. 00420 777 593 888.

Minimální nabídková cena, kterou je zájemce povinen nabídnout činí: 5.200.000,- Kč
Nemovitost se nachází v malebné a klidné osadě Dobrá č.e. 3, obec Stožec. Území je součástí NP Šumava. Dobrá na Šumavě se nachází mezi Soumarským mostem a Stožcem. Je to původně dřevařská osada z roku 1816, která je dnes lidovým skanzenem tyrolských roubených domů. Osada je chráněna jako památková zona s nádhernými roubenými domy, kapličkou a bývalou školou. Je postavena podél silnice a její rozvolněná zástavba se táhne se téměř 5 km.
Jedná se o zděnou - kamennou samostatně stojící stavbu umístěnou volně na pozemku se sedlovou střechou, kterou lze využít pro další rozšíření objektu. Rozsah objektu odpovídá výstavbě na počátku 19. století. Jedná se o památkově hodnotný dům s rámovou stodolou, s cennými konstrukčními detaily.
Půdorys domu má obdélníkový tvar. Dispoziční řešení: Vstup do centrální chodby z které jsou přístupné všechny části domu. V jedné části samostatná kuchyně. Z kuchyně je vstup do dvou pokojů. V druhé části domu se nachází další pokoj, koupelna, WC a praktická spíž. Celková výměra obytné části činí cca 96 m2. Z chodby je dále přístupná půda o celkové výměře 98 m2 z které je vchod na pavlač umístěnou na štítu.
Z interiérové části domu můžeme také vstoupit do rozsáhlé hospodářské části stavby, tedy stodoly a již nevyužívaných chlívů. Celková výměra hospodářské části činí 198 m2. V této části stavby je možné další rozšíření obytných prostor. Stodola je z vnitřní strany nosnými kamennými zdmi. Venkovní část je dřevěná. Ve stodole je vybudován vjezd pro osobní vozidlo. Vytápění domu je zajištěno kamny na tuhá paliva.

Uliční šíře pozemku činí cca 39 m, hloubka cca 31 m. Na zahradu navazuje obecní pozemek o celkové výměře 2054 m2.
Zahrada je udržována, převážně zatravněna a osázena stromy. Okna jsou dřevěná. Podlahy: dřevěné a dlažba. Stavba je napojena na elektro a veřejný vodovod. Stavba disponuje vlastní jímkou.

Nabízený dům s přilehlými pozemky je možno využít k bydlení, rekreaci či k podnikatelské činnosti.

Dobrá (do roku 1948 německy Guthausen) je malá vesnice, část obce Stožec v okrese Prachatice. Nachází se asi 3,5 km na sever od Stožce, rozložena při úpatí hory Stožec (1065 m), nad ústím Žlebského potoka do Teplé Vltavy.

Část zástavby vsi s řadou cenných příkladů lidové architektury je od roku 1995 chráněna jako vesnická památková rezervace.


Právní servis včetně vkladu do katastru zajištěn, pro zájemce je možné zajistit i financování. Více informací www.chatadobra.cz

Soubory ke stažení:

verejna soutez_Dobra
verejna soutez_Dobra
verejna soutez_Dobra
KategorieChalupa
LokalitaDobrá 3, Stožec
OkresPrachatice
VelikostAtypický
Plocha užitná294 m²
Plocha pozemku1.166 m²
Stav objektuDobrý
BudovaKamenná
Typ domuPřízemní
Poloha objektuSamostatný
Umístění objektuKlidná část obce
ZástavbaRekreační
En. náročnost b.G (PENB nedodán)
Druh dražbyaukce
Místo konání dražbyBrno
Datum konání dražby11. červen 2021 16:00
Termín 1. prohlídky5. červen 2021 09:00
Termín 2. prohlídky5. květen 2021 18:00
Aukční jistina1 Kč
Znalecký posudek1 Kč
Minimální příhoz1 Kč

Lokalita

Dobrá 3
Stožec
Máte zájem o tuto nemovitost?
Kontaktujte makléře